Z życia banku...

Loteria "Lokata SGB (Zima2018)" została rozstrzygnięta


Osoby, które w okresie od 24 stycznia 2018 do 20 kwietnia 2018r. założyły w Rejonowym Banku Spółdzielczym w Malanowie lokatę promocyjną o wartości min. 500,00zł i przystąpiły do promocji wzięły udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.


Losowanie nagród w loterii promocyjnej „Lokata SGB (Zima 2018)” odbyło się 26 listopada 2018r. w Centrali SGB-Banku S.A. W wyniku losowania rozlosowano cenne nagrody wśród klientów Banków Spółdzielczych SGB biorących udział w promocji. Wykaz wszystkich zwycięskich lokat zostały zaprezentowane na stronie www.sgbbank.pl.

Poniżej prezentujemy wyciąg z wyników losowania zawierający wyniki losowania, w których brali udział klienci RBS w Malanowie. Wszystkim laureatom gratulujemy!

Czytaj więcej...

Wręczenie nagród laureatom loterii Lokata SGB JESIEŃ 2017

Loteria „Lokata SGB (Jesień 2017)” została rozstrzygnięta

Osoby, które w okresie od 16 października 2017 do 22 grudnia 2017r. założyły w placówkach Rejonowego Banku Spółdzielczego w Malanowie lokatę promocyjną o wartości min. 500,00zł brały udział w losowaniu atrakcyjnych nagród .
Losowanie nagród w loterii promocyjnej „Lokata SGB (Jesień 2017)” odbyło się 26 lipca 2018r. w Centrali SGB-Banku S.A., zaś 21 sierpnia – losowanie dodatkowe. W ich wyniku rozlosowano cenne nagrody wśród klientów Banków Spółdzielczych SGB biorących udział w promocji. Wykaz wszystkich zwycięskich lokat zostały zaprezentowane na stronie www.sgbbank.pl.
Poniżej prezentujemy wyciąg z wyników losowania zawierający wyniki losowania, w których brali udział klienci RBS w Malanowie. Wszystkim laureatom gratulujemy!

Czytaj więcej...

Nowi członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności

Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego przyjmowani są w szeregi SKO nowi członkowie – pierwszoklasiści. Dziękujemy za zaproszenia na uroczystości złożenia ślubowania i możliwość uroczystego wręczenia książeczek SKO. Raduje się spółdzielczość bankowa, że dzieci coraz chętniej oszczędzają i coraz więcej szkół decyduje się na prowadzenie Szkolnej Kasy Oszczędności. Oszczędzanie uczy gospodarności i odpowiedzialności za swoje finanse, uświadamia, że każdy budżet, także rodzinny ma określone granice i konieczne jest dokonywanie wyborów. Młodym członkom życzymy wytrwałości w oszczędzaniu, satysfakcji z opierania się pokusom nadmiernych zakupów i wreszcie samodzielnego sfinansowania swoich marzeń.

 

 
 
Pierwszoklasiści z SKO w SP w Malanowie   Pierwszoklasiści z SKO w SP w Kaczkach Średnich
 
 
 Pierwszoklasiści z SKO w SP w Malanowie  Pierwszoklasiści z SKO w SP w Malanowie
 
 
 Pierwszoklasiści z SKO w SP w Dziadowicach  Pierwszoklasiści z SKO w SP w Tokarach

Bank wspiera sportowców

Kolejny raz Bank wsparł działalność organizacji sportowych. Tym razem zakupione zostały torby treningowe dla zawodników Klubu piłkarskiego GROM Malanów oraz sprzęt sportowy w postaci piłek meczowych dla zawodników drużyny Młodzieżowego Klubu Siatkarskiego z Malanowa. Bank popiera dbanie o zdrowy styl życia i organizowanie aktywnych zajęć dla dzieci i młodzieży, które wpływają pozytywnie na rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny młodych ludzi.

   

Na zdjęciu po lewej: Grzegorz Kwiatkowski – prezes KS GROM Malanów, Jan Tygielski – Prezes RBS w Malanowie, Patryk Wasielewski -skarbnik KS GROM Malanów. Na zdjęciu po prawej: Bartosz Nowicki – prezes MKS Malanów, Jan Tygielski – Prezes RBS w Malanowie, Krzysztof Głodowski – trener MKS Malanów.

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej

Z powodu śmierci dotychczasowego zastępcy Przewodniczącego Rady Nadzorczej - Pana
Kazimierza Gałęskiego, we wrześniu 2018r. Rada Nadzorcza spośród członków wybrała nowego Zastępcę – został nim Pan Romuald Miling.

Zebrania Grup Członkowskich, Zebranie Przedstawicieli i nowy skład Rady Nadzorczej

W marcu 2018r. odbyły się Zebrania Grup Członkowskich, podczas których członkowie ocenili działalność Banku w 2017r., składali swoje wnioski oraz wybierali Członków Rady Nadzorczej na nową kadencję. 

W wyniku wyborów ustanowiony został nowy skład Rady Nadzorczej:
Piotr Gebler – Przewodniczący,
Kazimierz Gałęski – Zastępca Przewodniczącego,
Marianna Ochocka – Sekretarz Rady,
Paweł Gruszczyński – Członek Rady,
Lucjan Łukasik – Członek Rady,
Romuald Miling – Członek Rady,
Jan Szczeciński – Członek Rady,
Henryk Wielgosz – Członek Rady.

Uroczyste podziękowanie Radzie poprzedniej kadencji miało miejsce w maju br. podczas Zebrania Przedstawicieli. Szczególne podziękowania za wieloletnią działalność dla bankowości spółdzielczej otrzymał Józef Ochocki, który został uhonorowany Platynową Odznaką Spółdzielczej Grupy Bankowej.

 

1

 

Na zdjęciu po lewej: Grażyna Piąstka – Wiceprezes Zarządu, Beata wieczorek – Wiceprezes Zarządu, Józef Ochocki –kończący kadencję Przewodniczący Rady Nadzorczej, Jan Tygielski – Prezes Zarządu Banku.
Na zdjęciu po prawej stronie: Piotr Gebler - Przewodniczący nowej Rady Nadzorczej, Józef Ochocki –kończący kadencję Przewodniczący Rady Nadzorczej, Jan Tygielski – Prezes Zarządu Banku.

 

Wyjazd na targi POLAGRA-PREMIERY 2018

W styczniu 2018r. Bank zorganizował wyjazd dla swoich klientów na targi POLAGRA PREMIERY 2018. Targi odbywają się co 2 lata w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i od wielu już lat są renomowaną imprezą wystawienniczą sektora rolniczego. W tym roku na obszarze ok. 50 000 mkw swoje nowinki technologiczne proponowały największe firmy z kraju i ze świata oferujące sprzęt, technologie i środki do produkcji rolnej.

W ostatnich latach widać wyraźny wpływ nowych technologii na rolnictwo. Pośród tegorocznych premier znalazły się specjalistyczne oprogramowania, innowacyjne akcesoria, nowatorskie rozwiązania informatyczne mające dać właścicielom gospodarstw nieco inne spojrzenie na zarządzenie. Do dyspozycji rolników byli specjaliści na stoiskach wystawienniczych oraz debaty nad najistotniejszymi problemami branży rolniczej i spotkania z udziałem wybitnych specjalistów na  Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy, konferencji na temat polskiego rolnictwa i perspektyw jego rozwoju oraz XII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.

Kolejna edycja targów w roku 2020

Wyjazd na targi FERMA 2017

W lutym br. został zorganizowany przez Bank wyjazd naspecjalistyczne targi hodowli i chowu - FERMA dla klientów banku zajmujących się produkcją rolną. Targi odbywały się w łódzkiej hali EXPO oraz na terenie MOiSR. W wystawie uczestniczyło ponad 250 wystawców z kraju i zagranicy.


Rolnicy poznawali najnowsze rozwiązania technologiczne dotyczące maszyn, budownictwa i wyposażenia budynków inwentarskich. Brali także udział w dyskusjach i prelekcjach dotyczących Analizy błędów żywieniowych u krów mlecznych, nowoczesnego odchowu zdrowych cieląt, problemów i wyzwań w produkcji zwierzęcej, innowacji w produkcji pasz z użytków zielonych, uzyskiwania maksymalnych plonów jęczmienia hybrydowego i kukurydzy oraz nowoczesnych środków ochrony roślin.

 

Bank wspiera malanowskich sportowców

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie wspierając lokalne inicjatywy społeczne ufundował zakup strojów dla najmłodszych piłkarzy Klubu Sportowego GROM w Malanowie. Uroczyste wręczenie strojów odbyło się 13 kwietnia w Malanowie. Życzymy, aby nowe stroje przyniosły piłkarzom sekcji „Orlik" szczęście w postaci wielu wygranych meczy. Młodzi piłkarze prezentują się bardzo dobrze w kolorowych strojach - zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

Otwarcie nowego oddziału w Cekowie Kolonii

Dnia 6 maja 2016r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku RBS w Malanowie oddziału w Cekowie Kolonii.

Budowa została rozpoczęta jesienią 2014r., a oddanie do użytku miało miejsce w kwietniu 2016r. Budynek został zrealizowany zgodnie z najnowszymi wymogami ekologicznymi oraz w wysokim standardzie wygody. Ogrzewanie budynku odbywa się w energooszczędnej technologii wymiany ciepła za pomocą pompy ciepła, budynek jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych (sala operacyjna znajduje się na parterze z dogodnym dostępem), dla komfortu użytkowników została zamontowana winda na I piętro. Na klientów banku czeka wygodna i przestronna sala operacyjna, a aktualna oferta jest w przyjazny sposób prezentowana na monitorze TV. Oddział posiada bankomat czynny całą dobę w pomieszczeniu chroniącym klienta od niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz dającym poczucie bezpieczeństwa podczas operacji przy bankomacie.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, m.in.: Ryszard Bartosik - Poseł na Sejm RP, Jolanta Malicka – Wiceprezes Zarządu KZBS w Warszawie, Karolina Jankowiak - Wiceprezes Zarządu SGB-Bank SA w Poznaniu, Jan Kłysz - Wicestarosta Powiatu Kaliskiego, Tadeusz Gebler – Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego, Wójtowie Gmin Powiatu Turek, proboszczowie parafii Malanów i Kosmów, prezesi zaprzyjaźnionych Banków Spółdzielczych, członkowie Rady Nadzorczej Banku, Klienci Banku, Sołtysi Gminy Ceków Kolonia, osoby zaangażowane w prace projektowe i wykonawcze przy budowie budynku, przedstawiciele mediów.

Uroczystość rozpoczęła się przecięciem wstęgi i poświęceniem budynku. Następnie po przejściu na salę konferencyjną banku i wysłuchaniu przemówienia Prezesa Banku, wystąpiła grupa dzieci ze SKO działającej w SP w Kosmowie. Na zakończenie wzniesiono wspólny toast, po czym w miłej atmosferze nastąpiły swobodne dyskusje przy poczęstunku.

Nasi Partnerzy

Spółdzielcza Grupa Bankowa         Grupa Concordia                  Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Gmina CekówGmina Ceków        Starostwo Powiatowe w TurkuStarostwo Powiatowe w Turku