Uprawy Wiosna 2016

Obowiązkowe ubezpieczenia upraw z dopłatą budżetu państwa


Ubezpieczenie upraw rolnych to ubezpieczenie majątkowe, które zobowiązuje rolników pobierających dopłaty bezpośrednie do ubezpieczenia przynajmniej 50% powierzchni swoich upraw do 30 czerwca każdego roku.


UWAGA! W 2016r. dopłata budżetu państwa wynosi 65%!


Od 15 marca 2016r. we współpracy z Concordia Polska TUW otwieramy wiosenny sezon sprzedaży ubezpieczenia upraw rolnych. Ubezpieczenia mogą być zawierane w następujących pakietach:
a) grad
b) grad, deszcz nawalny, huragan
c) grad, przymrozki wiosenne
d) grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, huragan
e) ogień
Ubezpieczeniu podlegają następujące uprawy: zboża, buraki, kukurydza, rośliny oleiste, rośliny strączkowe, ziemniaki, warzywa, owoce, i inne. Zakończenie wiosennego sezonu upraw nastąpi:
- 31.05.2016r. w odniesieniu do owoców i warzyw,
- 30.06.2016r. w odniesieniu do roślin rolniczych.

Doświadczenia lat ubiegłych wskazują na wysokie korzyści w przypadkach wystąpienia szkody, dlatego coraz większa ilość rolników przekonuje się do korzyści płynących z ubezpieczenia upraw. Niskie składki w odniesieniu do prawdopodobieństwa wystąpienia szkody i wysokości odszkodowania wpływają na realna opłacalność ubezpieczania
upraw w gospodarstwach. Zapraszamy do kontaktu z doradcami w oddziałach naszego banku, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasi Partnerzy

Spółdzielcza Grupa Bankowa         Grupa Concordia                  Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Gmina CekówGmina Ceków        Starostwo Powiatowe w TurkuStarostwo Powiatowe w Turku