Aktualności

 uprawy20191

NOWY SEZON

UBEZPIECZEŃ UPRAW

dopłata państwa do 65%

 

Uprawy Jesień 2019

 

Obowiązkowe ubezpieczenia upraw z dopłatą budżetu państwa


Ubezpieczenie upraw rolnych to ubezpieczenie majątkowe, które zobowiązuje rolników pobierających dopłaty bezpośrednie do ubezpieczenia przynajmniej 50% powierzchni swoich upraw do 30 czerwca każdego roku.


UWAGA! W 2019r. dopłata budżetu państwa wynosi do 65%!


Od 1 października 2019r. we współpracy z Concordia Polska TUW otwieramy wiosenny sezon sprzedaży ubezpieczenia upraw rolnych. Ubezpieczenia mogą być zawierane w następujących pakietach:
a) grad
b) ujemne skutki przezimowania, grad
c) ujemne skutki przezimowania, grad, przymrozki wiosenne
d) grad, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne deszcz nawalny, huragan

Ubezpieczeniu podlegają następujące uprawy: zboża ozime, rzepak ozimy


Maksymalna suma ubezpieczenia dla zbóż i rzepaku to 8 000 zł/ha (w uzasadnionych przypadkach Concordia może wydać zgodę na ubezpieczenie na wyższe sumy ubezpieczenia, nie wyższe jednak niż 13 200 zł/ha w zbożach ozimych i 10 200 zł/ha w rzepaku ozimym)


Doświadczenia lat ubiegłych wskazują na wysokie korzyści w przypadkach wystąpienia szkody, dlatego coraz większa ilość rolników przekonuje się do korzyści płynących z ubezpieczenia upraw. Niskie składki w odniesieniu do prawdopodobieństwa wystąpienia szkody i wysokości odszkodowania wpływają na realną opłacalność ubezpieczania upraw w gospodarstwach. Zapraszamy do kontaktu z doradcami w oddziałach naszego banku.


Do pobrania:


kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasi Partnerzy

Spółdzielcza Grupa Bankowa         Grupa Concordia                  Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Gmina CekówGmina Ceków        Starostwo Powiatowe w TurkuStarostwo Powiatowe w Turku